Meist

Mamac OÜ on väike ettevõte, mis loodi 2016. aasta juulis. Mamaci eesmärgiks on pakkuda imemaitsvaid makroone igale maitsele. Meie käest saab tellida suures maitsevalikus makroone erinevatele üritusele ja lisaks laiale maitsevalikule pakume makroone ka erikujulistena!

Erikujuliste makroonide valikus on ükssarvikud, pandad, kassid, koerad, südamed, lambad, koaalad.. nimeta vaid 🙂 Sellist valikut ei paku mitte ükski teine makrooniküpsetaja Eestis.

Ettevõtja looja Sigrid armastas juba aastaid tagasi küpsetada. Eriti meeldis talle katsetada keeruliste ja aeganõudvate küpsetiste valmistamist. Seega sattusid ka makroonid, mis on ühed kõige keerulisemalt valmivamad ja nõudlikumad küpsetised kogu maailmas, tema teele. Esimest korda sai makroonide küpsetamisega proovi tehtud aastal 2014. Kuna need aga olid kaugel ideaalsusest, tekkis veel suurem huvi neid teha nii kaua, kuni need õnnestuvad.

Iga küpsetamisega hakkasid makroonid aina suuremat huvi pakkuma ja lõpuks oli loetud tohutul hulgal materjale, vaadatud mitmekümneid välismaa kuulsate makroonivalmistajate videoid, visatud palju ebaõnnestunud makroone minema, katsetatud väga palju erinevaid retsepte ja nippe. Lõpuks, peale rohkeid õnnestumisi ja ebaõnnestumisi, leidis Sigrid just enda jaoks selle õige koostisosade hulga, ahjutemperatuuri ja palju muid vajalikke nippe, mille tulemusena valmisidki ideaalsed makroonid.

Kuna need väiksed maiustused hakkasid järjest tuntust koguma ja nende vastu tekkis huvi algul perekonnal, hiljem sõbrannadel ning lõpuks juba võõrastel inimestel, tuligi otsus luua oma ettevõte, et saaks neid imelisi makroone ka teisetele pakkuda! 🙂

Makroonidest

Makroon on pealt õhukese krõbeda kihiga, seest pehme hõrk küpsetis, mille kahe kesta vahele pannakse erimaitselisi kreeme, mis annavad makroonile peamise maitse.  Õige makrooni kesta alla tekib ahjus svammitaoline ringike, mida nimetatakse makroonijalaks. Makroonid koosnevad munavalgevahust, suhkrust, mandlijahust, tuhksuhkrust ja ahvatleva värvuse saamiseks kasutatakse ka tilgakest kvaliteetset toiduvärvi. Kreemideks on kohevad erimaitselised või-toorjuustukreemid, maitsevõided (näiteks lemon curd), moosid, ganached jne. Kõik Mamaci makroonid on gluteenivabad (kui ei ole vastupidist infot juurde märgitud) ning lisaks on võimalik makroone tellida ka laktoosivabana.

Sageli müüakse poodides/kohvikutes makroone, mille kestad on hammustamisel seest justkui tühjad või õhku täis. See näitab, et makroon on valesti küpsetatud ning kahjuks on see vägagi levinud probleem makroonimaailmas. Kui makroon käes laiali pudeneb ja maitstes kuiv ja kõva tundub, on makroon ilmselt liiga kaua juba müügiletil seisnud. Õige makroon on täidlane ja kohev, mõnusa pehme sisuga, svammitaolise jalakesega ja justkui sulab suus - just selliseid makroone pakub Mamac  🙂